Czy testy na ojcostwo realizowane przez Internet są wiarygodne?

Pewne testy na ojcostwo da się dziś zrobić nawet nie wychodząc z domu. Zamówić badanie możesz bowiem siedząc przed własnym komputerem. Wystarczy, że wypełnisz formularz badania dostępny na stronie www i wypełniony wyślesz wraz z dowolnymi próbkami na adres laboratorium. Przez Internet możesz też zamówić zestaw specjalnych patyczków do samodzielnego pobrania wymazów.

Zapewne zastanawia Cię, czy takie testy na ojcostwo realizowane „na odległość” są wiarygodne? Gwarantujemy Ci, że tak!

Testy na ojcostwo przez Internet – zamawiasz zestaw i dostajesz go w formie dyskretnej przesyłki

Złożyć zamówienie na zestaw możesz za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego na stronie internetowej, czata lub poczty e-mail. Już po kilku dniach otrzymasz przesyłkę – będzie to zestaw pobraniowy, który posłuży Ci do przygotowania wymazów z wewnętrznej strony policzka. Oprócz 4 kompletów sterylnych wymazówek znajdziesz w nim: jednorazowe rękawiczki, formularz zamówienia badania, blankiet przelewu oraz instrukcję, z której dowiesz się, jak prawidłowo pobrać wymaz. Przesyłka z zestawem nie musi przychodzić na Twój domowy adres, możesz ją otrzymać w inne miejsce, np. do paczkomatu, na stację benzynową, do zakładu pracy czy urzędu pocztowego. Testy na ojcostwo dają Ci też możliwość zachowania całkowitej dyskrecji. Na kopercie z zestawem możemy zamieścić dane osoby prywatnej, a nie dane laboratorium. Dzięki temu nikt nawet nie domyśli się, co zawiera przesyłka

Testy na ojcostwo – wystarczy, że potrzesz wymazówką o wewnętrzną stronę policzka

Przygotowanie materiału na podstawie którego obywają się testy na ojcostwo jest bardzo proste. Żeby pobrać wymaz z policzka, najpierw musisz wyciągnąć wymazówkę z opakowania. Pamiętaj, aby wszystkie czynności związane z pobieraniem próbek wykonywać w jednorazowych rękawiczkach. Gdy już wyjmiesz jedną wymazówkę, przyłóż ją (od strony bawełnianej nasadki) do wewnętrznej strony policzka (np. prawego) i potrzyj go końcem patyczka 10-krotnie, energicznym ruchem w kierunku tam i z powrotem. Po przygotowaniu wymazu włóż patyczek z powrotem do opakowania. Tę samą czynność powtórz na lewym policzku, przy użyciu drugiej wymazówki z zestawu.

Teraz wystarczy, że wszystkie pobrane próbki umieścisz w zaadresowanej kopercie  zwrotnej i wraz z dokumentami zlecenia wyślesz do laboratorium. Bo musisz wiedzieć, że choć samo badanie zamawiasz przed Internet, a próbki pobierasz samodzielnie w domu, to cała analiza DNA odbywa się już w wyspecjalizowanym ośrodku – laboratorium genetycznym. Pamiętaj też, że próbki musisz pobrać zarówno od siebie, jak i od dziecka. Ponieważ testy na ojcostwo polegają na porównaniu materiału genetycznego mężczyzny z jego potencjalnym dzieckiem. Pewność badania sięga ponad 99,9999% przy potwierdzeniu i 100% przy wykluczeniu ojcostwa.

Testy na ojcostwo – jeśli nie chcesz, nie musisz zamawiać zestawu

Wystarczy, że wypełnisz formularz badania dostępny na stronie Internetowej i wypełniony wyślesz wraz z dowolnymi próbkami na adres laboratorium. Taką próbką może być jakikolwiek przedmiot z DNA konkretnej osoby – dziecięcy gryzak lub smoczek, butelka, z której dziecko piło napój, jego szczoteczka do zębów lub kilka włosów wyrwanych razem z cebulką. Przedmioty te podobnie jak wymazy z policzka powinieneś zbierać w rękawiczkach, ewentualnie przez woreczek lub chusteczkę. Zebrane w ten sposób przedmioty możesz wysłać w czystej papierowej kopercie, pojemniku na mocz czy woreczku strunowym. Jeśli są mokre, pamiętaj, aby najpierw dokładnie wyschły, zanim je tam umieścisz. Testy na ojcostwo realizowane z tego typu przedmiotów (tzw. mikrośladów) charakteryzuje taka sama pewność wyniku, jak w przypadku testów na podstawie wymazów z policzka.

Testy na ojcostwo – ile będziesz czekał na wynik i w jakiej formie go otrzymasz?

Dzięki zaawansowanej technologii testy na ojcostwo, są badaniami, które realizuje się dość szybko. Już po upływie 3-10 dni roboczych poznasz wynik analizy. Sam wynik możesz z kolei otrzymać w dowolnej formie – listownie, e-mailem lub kontaktując się telefonicznie z laboratorium.

Testy na ojcostwo – badanie możesz opłacić w 2 ratach

I wtedy płacisz najpierw za sam zestaw, a w dniu wysłania próbek, wpłacasz pozostałą kwotę. Badanie możesz też od razu opłacić w całości. Do wyboru masz też kilka opcji , jeśli chodzi o formy płatności: przelew bankowy, przesyłka za pobraniem (wtedy za zestaw płacisz dopiero, gdy dostarczy Ci go kurier), system PayU.