Czy testy na ojcostwo realizowane przez Internet są wiarygodne?

Pewne testy na ojcostwo da się dziś zrobić, nawet nie wychodząc z domu. Zamówić badanie DNA możesz bowiem, siedząc przed własnym komputerem 🎯 Wystarczy, że wypełnisz formularz badania dostępny na stronie www i wypełniony wyślesz wraz z dowolnymi próbkami na adres laboratorium. Przez internet możesz też zamówić zestaw specjalnych patyczków do samodzielnego pobrania wymazów. Zapewne zastanawia Cię, czy takie testy na ojcostwo realizowane „na odległość” są wiarygodne? Gwarantujemy Ci, że tak!

Na czym polega test na ojcostwo przez internet?

Test na ojcostwo przez internet nie jest internetowym psychotestem ✅ Tak naprawdę to normalne badanie realizowane w laboratorium – jednak wszystkie jego kroki oprócz samej analizy mogą odbyć się przez internet. Nie musisz więc stawiać się osobiście w przychodni, co jest wygodne i komfortowe.

Jak zrobić test na ojcostwo przez internet? Zamówienie zestawu

Złożyć zamówienie na zestaw do badania DNA na ojcostwo możesz za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego na stronie internetowej, czata lub poczty e-mail albo telefonicznie. Już nawet następnego dnia otrzymasz przesyłkę – będzie to zestaw pobraniowy, który posłuży Ci do przygotowania wymazów z wewnętrznej strony policzka.

Oprócz 4 kompletów sterylnych wymazówek znajdziesz w nim: jednorazowe rękawiczki, formularz zamówienia badania, blankiet przelewu oraz instrukcję, z której dowiesz się, jak prawidłowo pobrać wymaz. Przesyłka z zestawem nie musi przychodzić na Twój domowy adres, możesz ją otrzymać w inne miejsce, np. do paczkomatu, do zakładu pracy czy urzędu pocztowego. Testy DNA na ojcostwo dają Ci też możliwość zachowania całkowitej dyskrecji.

Na kopercie z zestawem możemy zamieścić dane osoby prywatnej, a nie dane laboratorium. Dzięki temu nikt nawet nie domyśli się, co zawiera przesyłka

Jak zrobić test na ojcostwo przez internet? Bez zestawu

⏩ Wystarczy, że wypełnisz formularz badania genetycznego na ojcostwo dostępny na stronie internetowej lub otrzymany mailowo i wypełniony wyślesz wraz z dowolnymi próbkami na adres laboratorium. Możesz przekazać materiały dyskretne lub wymazy z policzka pobrane na zwykłe patyczki kosmetyczne.

Jakie próbki nadają się do testów na ojcostwo przez internet?

Oprócz wymazów z policzka świetnym sposobem jest przekazanie próbek dyskretnych. Taką próbką może być jakikolwiek przedmiot z DNA konkretnej osoby, np.

  • dziecięcy gryzak lub smoczek,
  • butelka, z której dziecko piło napój,
  • szczoteczka do zębów,
  • kilka włosów wyrwanych razem z cebulką,
  • maszynka do golenia,
  • szklanka, kubek, butelka, puszka,
  • plaster z krwią,
  • chusteczka z katarem,
  • patyczek z lizaka/loda.

Testy na ojcostwo realizowane z tego typu przedmiotów (tzw. mikrośladów) charakteryzuje taka sama pewność wyniku, jak w przypadku testów na podstawie wymazów z policzka.

Jak spakować próbki do testu na ojcostwo przez internet?

Przygotowanie materiału, na podstawie którego obywają się testy na ojcostwo przez internet, jest bardzo proste.

✅ Wymazy z policzka: żeby pobrać wymaz z policzka, najpierw musisz wyciągnąć wymazówkę z opakowania. Pamiętaj, aby wszystkie czynności związane z pobieraniem próbek wykonywać w jednorazowych rękawiczkach. Gdy już wyjmiesz jedną wymazówkę, przyłóż ją (od strony bawełnianej nasadki) do wewnętrznej strony policzka (np. prawego) i potrzyj go końcem patyczka 10-krotnie, energicznym ruchem w kierunku tam i z powrotem. Po przygotowaniu wymazu włóż patyczek z powrotem do opakowania. Tę samą czynność powtórz na lewym policzku, przy użyciu drugiej wymazówki z zestawu.

✅ Próbki dyskretne: jeśli możesz, chwytaj próbki dyskretne przez chusteczkę lub w jednorazowych rękawiczkach. Każdą próbkę spakuj osobno do czystej papierowej koperty i opisz, do kogo należy.


Teraz wystarczy, że wszystkie pobrane próbki umieścisz w zaadresowanej kopercie  zwrotnej i wraz z dokumentami zlecenia wyślesz do laboratorium. Bo musisz wiedzieć, że choć samo badanie zamawiasz przed Internet, a próbki pobierasz samodzielnie w domu, to badanie genetyczne odbywa się już w wyspecjalizowanym ośrodku – laboratorium genetycznym.

Pamiętaj też, że próbki musisz pobrać zarówno od siebie, jak i od dziecka. Ponieważ testy genetyczne na ojcostwo polegają na porównaniu materiału genetycznego mężczyzny z jego potencjalnym dzieckiem. Pewność badania sięga ponad 99,9999% przy potwierdzeniu i 100% przy wykluczeniu ojcostwa.

Jak dostaniesz wynik testu na ojcostwo przez internet?

Dzięki zaawansowanej technologii testy na ojcostwo są badaniami, które realizuje się dość szybko. Już po upływie 5-10 dni roboczych poznasz wynik analizy. Sam wynik możesz z kolei otrzymać w dowolnej formie – listownie lub on-line.

⏩ Dzięki dostępnemu panelowi Pacjenta wynik udostępniany jest od razu, kiedy laboratorium do wyda. Otrzymujesz pewny i pełnoprawny wynik podpisany podpisem elektronicznym.

Czy test na ojcostwo przez internet jest pewny?

Tak! To takie samo badanie na ojcostwo jak to, do którego próbki pobierane są w przychodni. Sama analiza ma bowiem miejsce w certyfikowanym laboratorium. Nie musisz jednak stawiać się w placówce – wszystko zrobisz wygodnie.


Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img

opinieopinie

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

Oceń

 

Data publikacji: , Aktualizacja: