Badania na ojcostwo – cena jaką musimy zapłacić

Badania DNA na ojcostwo to najbardziej skuteczna metoda ustalania lub wykluczania rodzicielstwa mężczyzny. Wiele osób jednak rezygnuje z nich już na wstępie bojąc się drakońskich cen. Warto jednak pamiętać, że tylko test wykonany w porządnym laboratorium będzie wiarygodnym wskaźnikiem ojcostwa. Od czego zależy cena badania badania na ojcostwo i czy można rozłożyć ją na raty?

 Od czego zależy cena badania na ojcostwo, Czy cena badania na ojcostwo zawsze jest taka sama, Czy cenę badania na ojcostwo można rozłożyć na raty, Gdzie sprawdzić cenę badania na ojcostwo

Od czego zależy cena badania na ojcostwo?
Czy cena badania na ojcostwo zawsze jest taka sama?
Czy cenę badania na ojcostwo można rozłożyć na raty?
Gdzie sprawdzić cenę badania na ojcostwo?

Od czego zależy cena badania na ojcostwo?

W takich kwestiach jak badania na ojcostwo – cena może różnić się ze względu na wiele czynników. Należą do nich między innymi konieczność wysyłania próbek, ilość porównywanych markerów genetycznych. Efektywność i renoma samego laboratorium oraz rodzaj pobieranego materiału i skala trudności jego analizy.

Czy cena badania na ojcostwo zawsze jest taka sama?

Nie zawsze. W przypadku takich usług jak badania na ojcostwo – cena może różnić się w zależności od wielu czynników, także tych wymienionych w poprzednim akapicie. Różnica między jednym a drugim badaniem może wynosić nawet trzysta złotych. Wiele zależy również od wielkości miasta, na którego terenie ulokowane jest laboratorium.

Czy cenę badania na ojcostwo można rozłożyć na raty?

Możliwość spłaty należności za badanie genetyczne w ratach to dla bardzo wielu osób jedyna przepustka do wykonania takiego badania ojcostwa. Dlatego niektóre laboratoria wychodzą naprzeciw potencjalnym rodzicom i oferują tego typu możliwość zapłaty. Jest to coraz popularniejsza praktyka, dlatego nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem placówki, która ma ją w swojej ofercie.

Gdzie sprawdzić cenę badania na ojcostwo?

W przypadku badania na ojcostwo cena może różnić się ze względu na wiele różnych kwestii, dlatego przed wykonaniem testów na ojcostwo dobrze zorientować się jaką kwotę będziemy musieli zorganizować. Cenę testów na ojcostwo najłatwiej sprawdzić w internecie. Większość laboratoriów przestawia swoje cenniki na stronach internetowych, tam również można dowiedzieć się, czy placówka umożliwia spłacenie rachunku w ratach. Niektóre strony oferują porównywarki cenników badań DNA w różnych laboratoriach.

Data publikacji: , Aktualizacja: