Badania na ojcostwo – jak można wykonać testy DNA?

Nowoczesne testy na ojcostwo można wykonać w laboratoriach genetycznych na terenie całego kraju. Testy cieszą się popularnością z racji dostępności oraz korzystnej ceny. Co ważne, wcale nie trzeba osobiście zgłaszać się do laboratorium, by wykonać takie badanie. Czas oczekiwania na wynik to około 10 dni roboczych.

Testy na ojcostwo – czy badanie można zrobić anonimowo?
Testy na ojcostwo – czy są różne rodzaje?
Testy na ojcostwo – ile czeka się na wynik?
Testy na ojcostwo – czy dziecko podczas pobierania wymazu musi być pod opieką prawnego opiekuna?

Testy na ojcostwo – czy badanie można zrobić anonimowo?

Badania na ojcostwo można wykonywać anonimowo – laboratoria gwarantują, że o wyniku badania DNA oraz o samym wykonywaniu analizy nie dowie się osoba postronna. Próbki można pobrać samodzielnie i odesłać je do laboratorium. Również wynik badania jest udostępniany online, a jeśli klient chce otrzymać wynik w wersji papierowej, przesyłka jest w pełni dyskretna.

Testy na ojcostwo – czy są różne rodzaje?

Testy DNA na ojcostwo dostępne są w kilku formach. Różnią się typem pobieranej próbki, rodzajem wykonywanej analizy czy nawet ceną testu na ojcostwo. Klienci laboratoriów genetycznych powinni dobierać badania do własnych potrzeb oraz możliwości. Warto podkreślić że bez względu na rodzaj badania, każda analiza jest wiarygodna w 100%.

Testy na ojcostwo – ile czeka się na wynik?

Czas oczekiwania na wynik badania na ojcostwo zależy od typu wybranego badania. Testy genetyczne na ojcostwo są dostępne od ręki, dlatego też z myślą o potrzebach klientów laboratoria oferują krótki czas oczekiwania na wynik. Standardowo wynik badania DNA na ojcostwo jest dostępny w maksymalnie 10 dni roboczych. Niektóre laboratoria oferują możliwość przyśpieszenia analizy za dodatkową opłatą – warto zapytać o taką możliwość.

Testy na ojcostwo – czy dziecko podczas pobierania wymazu musi być pod opieką prawnego opiekuna?

Badania genetyczne na ojcostwo można wykonać nawet bez konieczności zgłaszania się dziecka do laboratorium. Dzięki temu nie jest konieczna zgoda opiekuna prawnego. Do badania można wykorzystać próbkę śliny czy mikroślady – ojciec lub matka mogą przekazać materiał do analizy bez informowania o tym drugiego z opiekunów. Takie sytuacje zdarzają się często i nie wpływają na sposób badania.

Data publikacji: , Aktualizacja: