Cena badań na ojcostwo – od czego zależy?

Testy na ojcostwo to najpopularniejsze spośród badań genetycznych. Może je zamówić każdy, kto chce potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo. Badania mogą posłużyć nie tylko do sprawdzenia, czy żona dopuściła się zdrady – wiele osób w ten sposób szuka dzieci, z którymi los rozdzielił ich wiele lat wcześniej.

Test na ojcostwo cena – czym różnią się dostępne badania?
Test na ojcostwo cena – warto zdecydować się na tańsze badanie?
Test na ojcostwo cena – czy można uzyskać zniżkę?
Czy cena testu na ojcostwo jest uzależniona od sposobu dostarczenia próbek?

Test na ojcostwo cena – czym różnią się dostępne badania?

Badania na ojcostwo dostępne na rynku są zróżnicowane – laboratoria genetyczne zapewniają różne badania dla zainteresowanych. Różnice w poszczególnych badaniach zależą od typu próbek, sposobu wykonywania badania czy nawet technologii analizy. Test na ojcostwo cena jest najdroższa dla badań na ojcostwo wykonywanych w czasie ciąży, które wymagają największej ilości zaangażowanych środków i personelu laboratoryjnego.

Test na ojcostwo cena – warto zdecydować się na tańsze badanie?

Nie zawsze tańsze badanie DNA jest gorsze, jednak warto dokładnie sprawdzić każdą taką analizę. Niska cena badania na ojcostwo może być chwytem marketingowym i jest to cena podstawowa badania, do której należy doliczyć dodatkowe koszty. Zwykle droższe analizy oferują już kompletną cenę. Oczywiście może się zdarzyć, że niska cena badania DNA to oferta promocyjna danego laboratorium i jeśli niska cena jest kompletna, a badanie zapewnia wysoką jakość to warto zdecydować się na taką analizę.

Test na ojcostwo cena – czy można uzyskać zniżkę?

Wiele laboratoriów genetycznych oferuje zniżki, szczególnie dla stałych klientów, którzy w przeszłości korzystali już z usług badań DNA. Ponieważ oferta tego typu badań DNA na ojcostwo jest szeroka, stosunkowo często można trafić na okresowe promocje, podczas których cena jest wyjątkowo atrakcyjna. Warto zapytać o zniżkę szczególnie wtedy, kiedy oprócz badań na ojcostwo do analizy zleca się inne testy genetyczne.

Czy cena testu na ojcostwo jest uzależniona od sposobu dostarczenia próbek?

Warto pamiętać o tym, że test na ojcostwo cena zależy od sposobu dostarczania próbek do laboratorium. Jeśli osoba zlecająca samodzielnie dostarczy próbki lub skorzysta z pośrednictwa kuriera, analiza jest nieco tańsza. Laboratorium nie musi bowiem angażować do pobrania materiału swoich pracowników.

Data publikacji: , Aktualizacja: