Jak kształtuja się ceny testów na ojcostwo?

Testy na ojcostwo są stosunkowo tanią i łatwo dostępną metodą na potwierdzenie lub wykluczenie ojcostwa. Wiarygodność takich testów sięga 99,9999%, dlatego są one wykorzystywane także jako dowody sądowe. W zależności od metody pobrania próbki i badanego materiału, cena wykonywanych analiz genetycznych może się różnić.

Jaka jest cena domowego testu na ojcostwo, Jaka jest cena prywatnych testów na ojcostwo, Testy na ojcostwo cena - czy można rozłożyć na raty, Ceny testów na ojcostwo - czy podlegają negocjacjom

Jaka jest cena domowego testu na ojcostwo?
Jaka jest cena prywatnych testów na ojcostwo?
Testy na ojcostwo cena – czy można rozłożyć na raty?
Ceny testów na ojcostwo – czy podlegają negocjacjom?

Jaka jest cena domowego testu na ojcostwo?

Testy na ojcostwo cena oscylują w granicach 500-1400 złotych. Dotyczy to testów wykonywanych w domu. Warto jednak podkreślić, że najtańsze testy na ojcostwo nie zawsze są dobrym wyborem. Mogą zawierać bowiem ukryte koszty lub nie przeprowadzają analizy 24 markerów, co daje najwyższy stopień pewności wyniku. Warto dokładnie sprawdzić ofertę, zanim wybierzemy konkretny test.

Jaka jest cena prywatnych testów na ojcostwo?

Prywatnie możemy wybrać testy DNA na ojcostwo wykonywane w warunkach domowych, jak i takie, do których materiał pozyskiwany jest w punkcie pobrań. Każdy może wykonać ponadto badanie genetyczne jeszcze w okresie trwania ciąży. Tego typu analizy są jednak najdroższe, ich cena może osiągać nawet 6 tysięcy złotych.

Testy na ojcostwo cena – czy można rozłożyć na raty?

Laboratoria wykonujące badania DNA na ojcostwo bardzo często idą klientowi na rękę. Dzięki temu możliwe jest rozłożenie płatności na wygodne raty, szczególnie że opłaty z tytułu wykonania analizy mogą być wysokie. Często należy wykonać analizę w szybkim terminie, jednak brakuje na to pieniędzy. Wybierając konkretne laboratorium, warto zapytać o możliwość rozłożenia płatności na raty przed skorzystaniem z usługi.

Ceny testów na ojcostwo – czy podlegają negocjacjom?

Ceny testów na ojcostwo są z góry ustalane przez dane laboratorium – zawierają koszty zestawów do pobrań, dostarczenia ich do laboratorium, wykonania profesjonalnej analizy, opłacenia personelu medycznego, zachowania zasad higieny. Koszty ponoszone przez laboratorium są stałe i z tego powodu nie ma możliwości negocjowania ceny. Warto jednak korzystać z okresowych promocji, które mogą okazać się dla klientów bardzo korzystne.

Data publikacji: , Aktualizacja: