Najtańszy test na ojcostwo – pewnie i dyskretnie

Najtańszy test na ojcostwo? To wcale nie musi być dobry wybór… Bardzo niska cena rzadko idzie w parze z jakością. Laboratorium musi w końcu na czymś oszczędzać, np. na odczynnikach potrzebnych do badania, udziale w kontrolach zewnętrznych czy wdrożeniu procedur. Często bardzo niska cena jest też ceną początkową – może się okazać, że ostatecznie za test ojcostwa zapłacisz dużo więcej.

W Geneticus może nie zrobisz najtańszych testów na ojcostwo na rynku. Zrobisz jednak takie badania na ojcostwo, które zapewnią Ci pewny i wiarygodny wynik na 24 markerach DNA. Masz również gwarancję 100% dyskrecji, a do wykonania testu nie potrzeba pisemnej zgody matki.

Najtańsze testy na ojcostwo – tego dowiesz się z artykułu:

Czy warto robić najtańszy test na ojcostwo?

Najtańsze testy na ojcostwo kosztują nawet 500 złotych. Taka cena zachęca – w końcu każdy z nas chce wydać jak najmniej. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że niski koszt testu na ojcostwo w takiej sytuacji rzadko idzie w parze z jakością.

A przecież test na ojcostwo chcesz zrobić raz w życiu i mieć całkowitą pewność. Tym bardziej, że wynik tego badania DNA może realnie wpłynąć na dalsze życie nie tylko Twoje, ale całej rodziny.

Co wpływa na koszt testu na ojcostwo?

Zanim zrobisz najtańszy test na ojcostwo, sprawdź, co wpływa na cenę takiego badania i jak wybrać test, który będzie nie tylko tani, ale przede wszystkim pewny.

> Certyfikaty laboratorium

Czy znaleziony przez Ciebie najtańszy test na ojcostwo jest wykonywany w laboratorium certyfikowanym? Geneticus posiada certyfikaty, m.in. GEDNAP i ISFG, które świadczą o bezstronności i niezależności w działaniu oraz wysokiej jakości analiz.

> Badanie 24 markerów DNA

Analiza takiej liczby markerów pozwala wydać pewny wynik bez udziału matki – wystarczy więc udział tylko ojca i dziecka.

Ważne! W Geneticus nie ma konieczności posiadania pisemnej zgody obojga rodziców, żeby badanie DNA na ojcostwo mogło zostać wykonane.

> Procedury bezpieczeństwa i dyskrecja

Zanim zlecisz najtańszy test na ojcostwo, sprawdź, czy Twoje dane będą bezpieczne i czy nikt niepowołany nie dowie się o wykonywanym teście. W Geneticus masz zapewnioną 100% dyskrecję:

  • Nigdy w pierwszym kontakcie nie przekazujemy żadnych informacji o badaniu ojcostwa – zawsze oddzwaniamy do zleceniodawcy na numer podany na formularzu. Wszelkie informacje przekazujemy po potwierdzeniu hasła.najtańszy test na ojcostwo, najtańsze testy na ojcostwo
  • Możesz wybrać dyskretną przesyłkę zestawu i wyniku – bez logo, pieczątek czy oznakowań laboratorium, dzięki czemu nikt nie domyśli się, co zawiera przesyłka.
  • Jeśli chcesz, możesz wybrać anonimowy test na ojcostwo – bez danych osobowych uczestników.

Sprawdź: Dyskretny test ojcostwa – gwarancja 100% dyskrecji

> Profile genetyczne  na wyniku

Dzięki temu masz pewność, że test na ojcostwo został rzetelnie wykonany. Na wyniku znajdują się też m.in. jego słowna interpretacja, opis wykorzystanej metody oraz pieczątki i podpisy osób wykonujących badanie. Co ważne, wynik badania DNA na ojcostwo zawsze jest w języku polskim.

> Dane osobowe na wyniku

Jeśli wykonujesz najtańszy test na ojcostwo (nawet jeśli są to wymazy z policzka), z ogromnym prawdopodobieństwem nie masz możliwości umieszczenia na wyniku danych osobowych. Na wyniku znajdą się takie opisy jak OSOBA A i OSOBA B. Być może teraz nie wydaje Ci się to istotne, jednak pomyśl…

Rezultat z danymi osobowymi można przedstawić drugiej stronie, a także wykorzystać w sądzie, np. w sprawach o ustalenie ojcostwa czy alimenty. Sąd przychylniej patrzy na wyniki z danymi osobowymi.

Poczytaj więcej: Dane osobowe na wyniku testu na ojcostwo?

> Wysokiej jakości odczynniki

Najtańsze testy na ojcostwo zwykle wykonywane są na odczynnikach „domowej roboty”. Nie mają one walidacji, w związku z czym mogą generować błędy w analizie. Wysoka jakoś odczynników jest więc bardzo ważna dla pewności wyniku.

Jak wygląda wynik testu na ojcostwo?

Pewny wynik tanich testów na ojcostwo to taki, kiedy potwierdzenie ojcostwa wydawane jest z prawdopodobieństwem ponad 99,9999%. Takie rekomendacje daje Polskie Towarzystwo Medycyny Sądowej i Kryminologii. Sam wynik taniego testu na ojcostwo powinien zawierać:

Interpretacja wyniku potwierdzającego ojcostwo:

„Prawdopodobieństwo biologicznego ojcostwa wynosi powyżej 99,9999%, w związku z tym ojcostwo badanego domniemanego ojca w stosunku do badanego dziecka zostało praktycznie potwierdzone.”

Interpretacja wyniku wykluczającego ojcostwa:

„Biologiczne ojcostwo badanego domniemanego ojca wobec badanego dziecka zostało w 100% wykluczone.”

Jakie próbki nadają się do testu na ojcostwo?

Do testu na ojcostwo można dostarczyć nie tylko wymazy z wewnętrznej strony policzka. Nadają się również inne materiały DNA, np. włosy z cebulkami, plamy krwi, szczoteczka do zębów, chusteczka z katarem, puszka po napoju, maszynka do golenia, smoczek, słomka od napoju, gryzaczek i wiele innych próbek.

Każda próbka DNA jest tak samo pewna – bez względu na to, jaką zdobędziesz. Badane fragmenty DNA są niezmienne i identyczne w każdej komórce ludzkiego ciała.

najtańszy test na ojcostwo, najtańsze testy na ojcostwoIle kosztują testy na ojcostwo?

Aby dowiedzieć się ile kosztuje badanie na ojcostwo, odwiedź nasz >> CENNIK <<. Oferujemy jedne z najtańszych badań na rynku – szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę doświadczenie, certyfikaty i wysoką jakość analiz. Najtańsze badanie z danymi osobowymi!

Więcej informacji:

Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img
Data publikacji: , Aktualizacja: