Czy można zrobić test na ojcostwo po latach?

Dziecko już dorosłe, a wątpliwości Cię nie opuszczają? A może po latach zgłosiła się do Ciebie dawna miłość, informując, że… jesteś ojcem? Sytuacje są naprawdę różne ✅ Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, czy można zrobić test na ojcostwo po latach.

Tego dowiesz się z artykułu:

Czy można zrobić test na ojcostwo po latach?

Jak najbardziej – test DNA na ojcostwo można zrobić w dowolnym momencie. Badanie ojcostwa nie musi być wykonane zaraz po narodzinach dziecka. Nie ma więc znaczenia, kiedy zdecydujesz się na realizację badania DNA.

⏩ Pamiętaj! Wątpliwości rozwieje tylko test genetyczny na ojcostwo. Jeśli raz się pojawiły, nie znikną same. Dla wielu mężczyzn moment odebrania wyniku badania po latach niepewności jest jednym z najpiękniejszych w życiu.

To może Cię zainteresować: Jaka próbka jest najlepsza do testu na ojcostwo?

Czy można zrobić test na ojcostwo, gdy dziecko jest dorosłe?

Dziecko nie musi być małe, by zrobić test ojcostwa. Może mieć więc kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt lat i dla wyniku nie ma to żadnego znaczenia. ✅ Rezultat badania DNA nie jest bowiem zależny od wieku (ani również od żadnych innych czynników zewnętrznych typu choroba czy zażywane leki).

A co w sytuacji, gdy ważna jest dyskrecja przed dorosłym dzieckiem? Do badania na ojcostwo można przekazać dowolne próbki z materiałem genetycznym. Mogą to być również próbki dyskretne, np. kubek, szklanka, sztućce, chusteczka z katarem, guma do żucia, szczoteczka do zębów.

Jak długo ważne są próbki do testu na ojcostwo?

Próbki do testu na ojcostwo nie mają określonego terminu ważności. Sprawdzone laboratorium jest w stanie zbadać nawet kilkudziesięcioletnie materiały. Powodzenie analizy oprócz doświadczenia laboratorium i odpowiedniego sprzętu zależy również od zachowania próbki.

Jest to bowiem materiał biologiczny, który może ulec degradacji np. pod wpływem promieni UV czy pleśni. Każdą próbkę dyskretną najlepiej więc spakować do czystej papierowej koperty lub kartonu, a potem przechowywać w suchym i zacienionym miejscu.

Poczytaj więcej: Czy próbka do testu na ojcostwo ma wyschnąć?

 

Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img

opinieopinie

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

Oceń
Data publikacji: , Aktualizacja: