Jak sprawdzić, kto jest ojcem nienarodzonego dziecka? 🤰

Ciąża to nie zawsze okres, który przebiega pod każdym względem idealnie. Jednym z problemów, z którym muszą zmagać się przyszli rodzice, bywają wątpliwości co do ojcostwa. Rodzina ona niepewność i stres, których tak naprawdę można w prosty sposób się pozbyć. Jak sprawdzić kto jest ojcem nienarodzonego dziecka? Wystarczy zrobić test na ojcostwo dostępny już od 8 tygodnia ciąży!

Tego dowiesz się z artykułu:

Jak sprawdzić, kto jest ojcem nienarodzonego dziecka?

Dzięki postępowi medycyny i nowoczesnej genetyki sprawdzenie ojcostwa jest możliwe już od 8 tygodnia ciąży. Chociaż brzmi to nieprawdopodobnie – już na tak wczesnym etapie dostępne są pewne badania DNA, które pozwalają jednoznacznie potwierdzić albo wykluczyć ojcostwo.

Aby sprawdzić, kto jest ojcem nienarodzonego dziecka, wystarczy więc wykonać badania genetyczne na ojcostwo. Ich wynik jest równie pewny jak badań wykonywanych po narodzinach!

⏩ To może Cię zainteresować: Badanie ojcostwa w ciąży? To możliwe już od 8 tygodnia! Sprawdź!

Jakie badania na ojcostwo w ciąży są dostępne?

Na etapie ciąży masz do wyboru dwie metody pozyskiwania próbek DNA – do wyboru zależnie od Twojej konkretnej sytuacji.

Test na ojcostwo w ciąży od 8 tygodnia: to najwcześniej dostępne badanie ojcostwa w Polsce realizowane w nowoczesnym laboratorium w USA opatentowaną metodą. Polega na pobraniu próbki krwi od przyszłej mamy (podobnie jak do morfologii) oraz wymazu z policzka domniemanego ojca. Badanie wykorzystuje obecność wolnego płodowego DNA. Próbki pobierzesz w jednej z ponad 250 przychodni albo w czasie wizyty domowej pielęgniarki mobilnej. Poczytaj więcej: Na czym polega test na ojcostwo od 8 tygodnia ciąży?

Test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia: w tym przypadku próbką od dziecka jest odrobina płynu owodniowego, który jest pobierany w czasie badań w ciąży pod kontrolą USG. Do wyboru jest 5 najlepszych specjalistów w Polsce, którzy wykorzystują najnowocześniejszy sprzęt. Oprócz wyniku testu na ojcostwo możesz otrzymać też wynik badania pod kątem najczęściej występujących wad, m.in. zespołu Downa. Poczytaj więcej: Na czym polega test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia?

Dlaczego warto sprawdzić, kto jest ojcem nienarodzonego dziecka?

Zastanawiasz się, czy warto sprawdzić, kto jest ojcem nienarodzonego dziecka? Jak najbardziej warto! Dlaczego?

✅ Odzyskasz pewność jeszcze na etapie ciąży – dzięki czemu pozbędziesz się wątpliwości i stresu, będziesz cieszyć się tym szczególnym czasem i lepiej przygotujesz się do narodzin maluszka.

✅ Zyskasz szansę na zaplanowanie przyszłości – razem z unormowaniem prawnej sytuacji (np. uznanie ojcostwa w ciąży).

✅ Zadbasz o relacje w rodzinie – niepewność co do ojcostwa potrafi zniszczyć nawet najmocniejszy związek, a wynik badania DNA pozwala często przezwyciężyć kryzys i zacząć na nowo. 

 

Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img

opinieopinie

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

Oceń
Data publikacji: , Aktualizacja: