Ile kosztują badania DNA i co ma wpływ na ich cenę?

Czy rodzaj badania DNA ma wpływ na cenę, Jaka jest cena badania DNA, Czy w badaniach DNA są ukryte koszty, Czy za wynik badania DNA są dodatkowe opłaty, ile kosztują badania dnaBadanie DNA pozwala na potwierdzenie lub wykluczenie ojcostwa na postawie próbek pobranych od dwóch lub więcej osób. Ile kosztują badania DNA? ✅ Cena jest bardzo zróżnicowana i tak naprawdę zależy od wielu czynników. Warto je brać pod uwagę podczas wybierania odpowiedniego laboratorium, któremu zlecimy analizę próbek. Chociaż najtańsze testy na ojcostwo kuszą, nie należy kierować się tylko niską ceną…

Tego dowiesz się z artykułu:


Czy rodzaj badania DNA ma wpływ na cenę?

Rodzaj badania DNA na ojcostwo zawsze wpływa na ostateczną cenę. Klienci laboratoriów mają bowiem do wyboru różne metody pobrania próbek i wykonania samego badania w ciąży bądź po narodzinach dziecka. Samodzielnie można pobrać wymaz, jednak pobranie krwi czy płynu owodniowego do badania na ojcostwo w ciąży wymaga już obecności wyszkolonego personelu i wykonuje się je w placówce laboratorium.

Także sama analiza przebiega inaczej w zależności od materiału, który został pobrany. Przekłada się to również na cenę badania. Cena zależy również od tego czy wykonujemy test na ojcostwo czy np. badanie medyczne.

Poczytaj więcej: Badanie ojcostwa w ciąży? To możliwe już od 8 tygodnia! ➡ Sprawdź!

Co wpływa na koszt badań DNA?

Na koszt badań DNA na ojcostwo wpływają różnego rodzaju czynniki. Najważniejsze z nich, na które warto zwrócić uwagę przed wyborem badania, to:

✅ Doświadczenie w realizacji badań genetycznych – coraz częściej badania genetyczne wykonywane są w zwykłych laboratoriach analitycznych czy przez pośredników. Geneticus natomiast specjalizuje się w genetyce.

✅ Uzyskane certyfikaty i udział w kontrolach zewnętrznych – ważne są takie certyfikaty jak ISFG, Gednap i działanie zgodnie z normą ISO 17025. Udział w programach biegłości pozwala zapewnić jednoznaczny wynik.

✅ Badanie 24 markerów DNA – najtańsze badania na ojcostwo obejmują zwykle 16 markerów DNA. Tymczasem analiza 24 markerów DNA pozwala wydać pewny wynik nawet przy badaniu tylko ojca i dziecka.

✅ Dane osobowe na wyniku – wiele tanich laboratoriów uniemożliwia umieszczenie danych osobowych na wyniku badania. Jednak chociaż może wydawać Ci się, że ich nie potrzebujesz, wynik z danymi osobowymi będzie bardziej wiarygodny dla sądu – jeśli okaże się, że chcesz go wykorzystać.

✅ 100% dyskrecja na każdym etapie – w Geneticus masz możliwość wybrania dyskretnej przesyłki, a dodatkowo wszystkie Twoje dane są ściśle chronione (np. nie udzielamy informacji o zleconym badaniu w pierwszym kontakcie).

Jaka jest cena badania DNA?

Sprawdź, ile kosztują badania DNA:

♦ ZOBACZ NASZ CENNIK ♦

Czy w badaniach DNA są ukryte koszty?

Badania w Geneticus nie zawierają ukrytych kosztów – od początku wiadomo, ile wynosi opłata. W bardzo tanich testach genetycznych warto jednak zwracać szczególną uwagę na to, co obejmuje cena badania DNA.

Zdarza się bowiem, że tanie badania wymagają dodatkowej opłaty za zestaw do pobrania próbek czy skorzystanie z usługi kuriera lub nawet wydanie wyniku w języku polskim.

Są to tzw. ukryte koszty, które ostatecznie mogą znacznie podwyższyć cenę badania, a tym samym oferta nie okazuje się tak atrakcyjna, jak na pierwszy rzut oka.

Czy za wynik badania DNA są dodatkowe opłaty?

W Geneticusie wynik badania DNA jest już uwzględniony w ogólnych kosztach, dlatego nie trzeba za niego dopłacać. Dodatkowe opłaty można ponieść za ekspertyzę czy wydanie wyniku w języku obcym.

To może Cię zainteresować: Jaki jest koszt badania DNA? ➡ Sprawdź!


Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img

opinieopinie

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

1/5 - (2 głosów / głosy)
Data publikacji: , Aktualizacja: