Badania na ojcostwo – co należy o nich wiedzieć

Ile kosztują badania na ojcostwo, Czy badania na ojcostwo są pewne, Kiedy można zrobić badania na ojcostwo, Ile trzeba czekać na wynik badania na ojcostwoBadania na ojcostwo to testy, dzięki którym możliwe jest określenie pokrewieństwa pomiędzy dzieckiem, a ojcem. Dzięki analizie materiału genetycznego, pobranego np. z wymazu z policzka, nadgryzionego jedzenia, niedopałka papierosa, itp. istnieje możliwość potwierdzenia lub wykluczenia ojcostwa. Co trzeba wiedzieć o badaniu DNA

Ile kosztują badania na ojcostwo?
Czy badania na ojcostwo są pewne?
Kiedy można zrobić badania na ojcostwo?
Ile trzeba czekać na wynik badania na ojcostwo?

Ile kosztują badania na ojcostwo?

Badania DNA na ojcostwo wykonywane na podstawie materiału genetycznego, mogą posiadać różną cenę, która uwarunkowana jest wieloma czynnikami. Na całkowity koszt badania ojcostwa składają się:

  • rodzaj pobranej próbki,
  • prywatne badania,
  • badania sądowe,
  • badania mikrośladów,
  • rodzaj zestawu,
  • czas oczekiwania na wynik.

Test na ojcostwo to koszty mieszczące się w zakresie 800zł – 1500 zł. Podczas wyboru testu należy zwrócić uwagę na zawartość i opis zestawu.

Czy badania na ojcostwo są pewne?

Testy DNA na ojcostwo przeprowadzone za pośrednictwem specjalistycznego i fachowego laboratorium dają pewne i wiarygodne wyniki. Podczas analizy możliwe jest potwierdzenie ojcostwa na poziomie 99,9999%, a także 100% jego wykluczenie. Wyniki są niepodważalne i prawidłowe.

Kiedy można zrobić badania na ojcostwo?

Badania na ojcostwo można wykonać w każdym wieku i każdym momencie życia. Testy genetyczne wykonywane są również podczas trwania ciąży, a materiał genetyczny pobierany jest od płodu, który osiągnął minimum 8 tydzień życia prenatalnego. Badania na ojcostwo można wykonać w przypadku, gdy nie jest pewne pokrewieństwo, jak również dla potrzeb sądu i regulacji prawnych.

Ile trzeba czekać na wynik badania na ojcostwo?

Podczas testu na ojcostwo, przy którym pobierany jest materiał od ojca i dziecka – z wymazu, wynik możliwy jest do uzyskania w ciągu 5 dni. W przypadkach, gdy następuje analiza mikrośladów, czas ten wydłuża się do 10 dni. Każdy zestaw zawiera informacje odnośnie czasu oczekiwania na wynik.

Data publikacji: , Aktualizacja: