Jaka jest cena testu na ojcostwo-niezbędne-informacje

Test na ojcostwo cena to kwestia, nad którą zastanawiają się osoby zainteresowane wykonaniem testów na ojcostwo. Obecnie wybór tego typu usług jest szeroki, szczególnie że test DNA na ojcostwo to podstawowa oferta każdego laboratorium genetycznego. Placówki walcząc o klientów, konkurują między sobą również ceną badania DNA.

Jaka jest cena domowego testu na ojcostwo?
Czy cena testu na ojcostwo jest ustalona z góry?
Jaka jest cena testu na ojcostwo z płynu owodniowego?
Jaka jest cena testu na ojcostwo z krwi nienarodzonego dziecka?

Jaka jest cena domowego testu na ojcostwo?

Ofert laboratoriów jest wiele, jednak kompleksowe testy na ojcostwo wykonywane w domu, kosztują zwykle 400-800 złotych. W cenie badania ojcostwa powinny znaleźć się koszty zestawów pobraniowych, a także transport pobranych próbek do laboratorium wraz z pełnym badaniem. Często tańsze analizy posiadają tzw. ukryte koszty, dlatego tak naprawdę mogą się nie opłacać.

Czy cena testu na ojcostwo jest ustalona z góry?

Cena badania na ojcostwo jest ustalana z góry, ponieważ koszt wynagrodzenia personelu medycznego lub wykonania analizy genetycznej nie zmienia się, chyba że wzrastają koszty procedur medycznych. Każdy, kto chce zdecydować się na badania na ojcostwo, może wcześniej zorientować się co do dokładnej ceny takiej analizy. Bywa, że laboratoria okresowo organizują promocje na swoją ofertę i wówczas warto skorzystać z tańszej oferty badań.

Jaka jest cena testu na ojcostwo z płynu owodniowego?

Testy na ojcostwo na podstawie analizy płynu owodniowego nie należą do najtańszych, ponieważ wymaga zachowania szczególnych procedur pobierania próbki i dodatkowo przy badaniu musi być obecny personel medyczny wraz z lekarzem ginekologiem. Koszty takiego badania na ojcostwo zwykle wynoszą od 2 tysięcy złotych wzwyż.

Jaka jest cena testu na ojcostwo z krwi nienarodzonego dziecka?

Badanie DNA na ojcostwo wykonywane jest jeszcze u nienarodzonego dziecka. Tak naprawdę DNA płodu izoluje się z krwi pobranej od matki. Analiza DNA wymaga zastosowania specjalistyczngo sprzętu, dodatkowej obsługi medycznej – cała procedura przekłada się również na cenę. Za badanie genetyczne na ojcostwo z krwi podczas gdy dziecko jeszcze nie jest na świecie, należy zapłacić nawet 6 tysięcy złotych.

Data publikacji: , Aktualizacja: