Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży? Poczytaj więcej🤰

Badanie na ojcostwo w ciąży pozwala już na tym etapie zyskać pewność i spokój, a więc i cieszyć tym szczególnym czasem bez niepotrzebnych nerwów. Obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje badań: od 8 tygodnia ciąży (z krwi ciężarnej i wymazu z policzka domniemanego ojca) oraz od 15 tygodnia (na podstawie próbki płynu owodniowego i dowolnych próbek rodziców). Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży?

Tego dowiesz się z artykułu:

Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży od 8 tygodnia?

Test na ojcostwo w ciąży od 8 tygodnia to najwcześniej dostępne badanie ojcostwa na świecie. Jest ono realizowane tylko w jednym laboratorium opatentowaną metodą. Polega na pobraniu od ciężarnej próbki krwi, a następnie izolacji z niej wolnego płodowego DNA i DNA matki. To DNA porównuje się z materiałem od domniemanego ojca.

Cena testu na ojcostwo od 8 tygodnia ciąży wynosi 6977 zł. Rzeczywiście nie jest to niska kwota, jednak można rozłożyć ją na korzystne raty.

Zobacz też: Na czym polega test na ojcostwo od 8 tygodnia ciąży?

Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia?

Badanie ojcostwa w ciąży od 15 tygodnia jest wykonywane na podstawie próbki płynu owodniowego i dowolnych próbek rodziców. Płyn owodniowy pobierany jest przez najlepszych lekarzy na nowoczesnym sprzęcie i pod kontrolą USG. Oprócz wyniku badania DNA na ojcostwo bezpłatnie można otrzymać wynik badania dziecka pod kątem najpopularniejszych wad genetycznych (m.in. zespołu Downa).

Koszt testu na ojcostwo wynosi w tym przypadku od 2047 zł i jest zależny od lokalizacji pobrania oraz grupy krwi ciężarnej.

Zobacz też: Na czym polega test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia?

Czy warto robić test na ojcostwo w ciąży?

Test na ojcostwo w ciąży pozwala:

  • odzyskać spokój jeszcze przed rozwiązaniem,
  • lepiej przygotować się do roli rodzica,
  • pozbyć niepotrzebnych nerwów,
  • cieszyć ciążą bez zbędnego stresu i niepewności co do ojcostwa.

To może Cię zainteresować: Badanie ojcostwa w ciąży? To możliwe już od 8 tygodnia! ➡ Sprawdź!

Data publikacji: , Aktualizacja: