Kiedy warto zrobić badanie ojcostwa?
Testy na ojcostwo niosą ze sobą wiele korzyści. Ich wynik daje szanse na podjęcie odpowiedniej decyzji, rozwiązanie prawnej sytuacji rodziny, odzyskanie spokoju, pozbycie się wątpliwości na zawsze… Kiedy warto zrobić badanie ojcostwa? W jakich sytuacjach badania DNA na ojcostwo są wykonywane najczęściej? Sprawdź!
Tego dowiesz się z artykułu:
Kiedy warto zrobić badanie ojcostwa?
Badanie na ojcostwo – oczywiście to wykonywane w wiarygodnym ośrodku – to zawsze pewny i jednoznaczny wynik. Nic zatem dziwnego, że coraz większa liczba osób decyduje się na jego realizację. Dlaczego? Kiedy warto zrobić badanie ojcostwa?
- W przypadku wątpliwości – wielu mężczyzn na co dzień zmaga się z wątpliwościami co do ojcostwa, które same nie znikną. Wiążą się one np. z plotką w rodzinie, słowami wykrzyczanymi przez partnerkę podczas kłótni, brakiem podobieństwa, podejrzeniem zdrady czy niezgadzającą się grupą krwi. Tylko test na ojcostwo pozwala te wątpliwości rozwiać raz na zawsze.
- Przed rozpoczęciem sprawy w sądzie – tak naprawdę na sprawę o zaprzeczenie czy ustalenie ojcostwa warto stawić się już z gotowym wynikiem badania DNA. Często to znacznie skraca całe postępowanie i pozwala szybciej zakończyć sprawę. Nie tylko oszczędzisz czas, ale też nerwy i pieniądze.
- Jako dowód dla prokuratora – jeśli minął termin na zaprzeczenie ojcostwa lub jeśli mężczyzna podejrzewa, że niesłusznie płaci alimenty, najpierw musi „przekonać” prokuratora, że rozpoczęcie sprawy jest rzeczywiście zasadne. Wynik badania na ojcostwo jest świetnym dowodem.
- Przed uznaniem ojcostwa w USC – to ważna decyzja na całe życie i coraz więcej osób wykonuje przed jej podjęciem testy DNA na ojcostwo, zamiast kierować się emocjami czy dobrem związku.
Ciekawy artykuł: Test na ojcostwo cena
Jakie są korzyści z wykonania badania DNA?
Badanie DNA to:
- pewny wynik na całe życie – testu ojcostwa nie trzeba nigdy powtarzać (chyba że zostało wykonane w bardzo tanim laboratorium bez doświadczenia i certyfikatów),
- bezbolesne i szybkie pobranie próbek – pobranie wymazu z policzka jest szybkie i wygodne, zupełnie nie boli. Do badania na ojcostwo można przekazać ponadto próbki dyskretne jak maszynka do golenia, słomka, szklanka, włosy z cebulkami czy szczoteczka do zębów,
- jednoznaczny wynik bez względu na czynniki zewnętrzne – na wynik badania ojcostwa nie mają wpływu takie czynniki jak ciąża, wiek, alkohol i inne używki, stosowane leki czy choroba.
Poczytaj też:
Data publikacji: , Aktualizacja: