Test na ojcostwo – jak wybrać najlepsze badanie?

Badanie DNA na ojcostwo to popularna forma sprawdzenia, czy wychowywane dziecko jest biologicznie spokrewnione z ojcem. Nowoczesna diagnostyka pozwala potwierdzenie lub wykluczenie ojcostwa z wiarygodnością określaną na 99%. Warto jednak podkreślić, że nie każde badanie zapewnia wysoką jakość analizy oraz korzystną cenę, dlatego warto sprawdzić oferty kilku laboratoriów.

Test na ojcostwo cena – ile kosztuje badanie w ciąży?
Test na ojcostwo cena – czy można rozłożyć koszt na raty?
Test na ojcostwo cena – ile kosztuje badanie po narodzinach?
Test na ojcostwo cena – dlaczego lepiej nie kupować najtańszych badań?

Test na ojcostwo cena – ile kosztuje badanie w ciąży?

Test na ojcostwo cena to kwestia nurtująca wielu przyszłych ojców. Istnieje możliwość sprawdzenia ojcostwa już od 8 tygodnia ciąży, jednak jest to związane z wysokimi kosztami badania. Jego cena wynosi nawet 2-6 tysięcy złotych, dlatego też badanie na ojcostwo w ciąży wcale nie cieszy się dużą popularnością w stosunku do analizy wykonywanej już po narodzinach dziecka.

Test na ojcostwo cena – czy można rozłożyć koszt na raty?

Badania na ojcostwo to stosunkowo wysoki koszt, na który nie zawsze stać osobę zlecającą badanie DNA. Na szczęście większość laboratoriów genetycznych umożliwia rozłożenie płatności na dogodne raty. Dotyczy to w szczególności badań, za które należy zapłacić nawet kilka tysięcy złotych, chociaż płatności na raty są dostępne na ogół również przy standardowych badaniach na ojcostwo.

Test na ojcostwo cena – ile kosztuje badanie po narodzinach?

Badanie po narodzinach dziecka to najtańszy test na ojcostwo cena – wynosi ona nawet 400 złotych. Test na ojcostwo po narodzinach dziecka można wykonać w dowolnej chwili, nie są wymagane wówczas specjalne procedury ostrożności, a próbki do badania można pobrać samodzielnie. Z tego też powodu cena badania DNA nie jest wygórowana – można uzyskać wiarygodny test na ojcostwo już za kilkaset złotych.

Test na ojcostwo cena – dlaczego lepiej nie kupować najtańszych badań?

Najtańsze badania mogą dawać jedynie pozorną oszczędność – warto zwracać uwagę na zakres analizy. Badanie genetyczne na ojcostwo musi być wiarygodne i najlepiej jeśli opiera się na analizie 24 markerów. Dodatkowo podana przez laboratorium cena powinna być ostateczna – dużym problemem są oferty zawierające ukryte koszty, które mogą znacznie podwyższyć ostateczną cenę.

Data publikacji: , Aktualizacja: